top of page
WhatsApp Image 2022-05-31 at 17.58.03.jpeg
Logo_transparency-03.png

למה ניקוי רעלים חשוב לבריאות שלך? 

למה ניקוי רעלים חשוב לבריאות שלכם?    
       
ראשית, אין במאמר זה כדי להחליף טיפול רפואי או נטילת תרופות ללא ליווי טיפולי מקצועי. האאחריות היא על הקורא בלבד ואין במאמר זה, כדי לקחת אחריות על כל פעולה שתעשה ללא השגחה ומעקב מקצועי. מטרת המאמר היא להעיר את תשומת ליבנו לנושאים חשובים בנושא רפואה טבעית.

החיים שאנו חיים, באופן טבעי מלאים בהרבה דברים חיוניים אך גם בזיהום ופסולת.ישנם רעלים שמגיעים אלינו ממקורות חיצונים, כגון: במזונות שאנו אוכלים, במים שאנו שותים, בחומרי ניקוי למיניהם, מוצרי קוסמטיקה ובאוויר שאנו נושמים, בנוסף לכך ישנם גם רעלים פנימיים שנוצרים באופן טבעי בגוף כתוצאה מתהליכים מטבוליים האחראים על כך שנישאר במצב בריאותי טוב.

הגוף שלנו תמיד שואף לאיזון ומשקיע הרבה אנרגיה על מנת לנקות את עצמו, הגוף יכול להתמודד עם כמות מסוימת של רעלים, אולם מצב זה עלול להשתנות כאשר אנו מחדירים לגוף יותר רעלים מהכמות שהוא מסוגל להתמודד איתם וכך מתחילים להיווצר מחלות שונות שמתבטאות בהתחלה בסימפטומים ומיחושים שונים, כגון: עייפות, חולשה , דיכאון, מיגרנות, כאבי גוף שונים, בעיות עור , שפעות חוזרות וכו'...

היכולת של הגוף להתמודד עם הרעלים שהצטברו בגופנו, תלויה במצבו הבריאותי של האדם ובגילו, ככל שהגוף צעיר ובריא יותר כך יש ביכולתו להפריש רעלים ביעילות רבה יותר ולהקטין את הנזק שנגרם.

בגוף שלנו קיימת מערכת לטיהור רעלים שנועדה באמצעות הטבע לשמור על הבריאות שלנו אך תפקידנו הוא לסייע למערכת הזו בכך שנצמצם את כניסת הרעלים ככל האפשר ונאפשר לגוף את התנאים האופטימליים לכך.
תהליך של ניקוי רעלים זהו תהליך של ניקוי וניקוז הרעלים שהצטברו בגופנו במשך הזמן ובניקוי אנחנו למעשה מגרים ומגבירים את תפקודי המערכות הקשורות בפינוי הפסולת. מערכות אלו כוללות את מערכת הכליות והשתן, מערכת העיכול דרך הצואה, מערכת העור דרך ההזעה ומערכת הנשימה דרך הנשיפה.

תהליך זה של ניקוי רעלים יעניק לנו את הכלים להפעיל מחדש (ריסטארט) למערכת טיהור הרעלים של גופנו ולשקם את יכולתו של הגוף להחלים, לתקן ולחדש את עצמו.

מה זה רעל בכלל?
רעל זהו חומר המוגדר כ"טוקסין" אשר יוצר גירוי או תופעות מזיקות לגוף. רעל הוא רכיב שמיותר למערכת ויוצר עבורה עומס, ככל שרעלים מצטברים, המערכת נאבקת יותר בתפקודה הטבעי השוטף.  רעל יכול לחדור לרקמות הן ממקור חיצוני והן ממקור פנימי והוא מפריע לתפקוד הנורמלי של המטבוליזם.

הטוקסינים (הרעלים) מוגדרים גם כ:
·חומר שהגוף אינו מסוגל לזהות אותו , לפרק אותו או לעכל אותו.
·חומר אשר במינונים קטנים נחוץ לגוף אך במינונים גבוהים יפריע לפעילות התקינה של הגוף.
·חומר אשר מיוצר על ידי הגוף כתוצאת לוואי מתהליכים הכרחיים ואינו מפונה.
·חומר שנוצר בכמות גדולה מפעילות אנורמלית של הגוף.

·חומרים שמערכת הפינוי של הגוף אינה יכולה לסלק במהירות הנחוצה או בכלל.
·חומרי פסולת אלו הינם מזיקים ונכנסים לגוף באמצעות תזונה מעובדת ומתועשת, זיהום אויר, חומרי ניקוי כימיים, שימוש במוצרי קוסמטיקה כימיים, מתח נפשי היוצר חומצה בדם ועוד.

בתגובה לכך, הגוף נוקט בפעולות על מנת להפריש את אותם רעלים, - 7 ימים בשבוע , 24 שעות ביממה, בצורה טבעית לחלוטין וכמעט ללא מאמץ מודע של האדם. הגוף עובד על הוצאת פסולת באמצעות: שתן, צואה, זיעה ונשימה.
באופן טבעי הגוף תמיד מנסה לפלוט את הרעלים הללו בדרכים שונות, כגון: נזלת, שיעול, שלשולים, פריחות על העור וכו'...
הבעיה נעוצה בכך שבמקום לתת לגוף להפריש את הפסולת, אנו למעשה מונעים ממנו את ההפרשה על ידי כדור נגד שלשול, משחה נגד פריחה וכו'... וזה גורם לרעלים להישאר תקועים בגוף וכאן נפתחת הסוגיה המאוד חשובה : איך פותרים את הבעיה באמת ולא בכאילו?
איך יוצרים ריפוי בשורש ולא בענף, שהרי טיפול בענף לא יסלק את הבעיה אלא רק יסתיר אותה ?


 

WhatsApp Image 2022-05-25 at 22.12.56.jpeg

מהם הסימנים להרעלה?

לכולם יש רעלים זה בטוח, השאלה היא, האם זה כבר הגיע למצב שבו הגוף כבר מתחיל לאותת לנו על ידי מצבי חולי שונים, סימפטומים ומיחושים. הסימנים הם רבים ואצל כל אחד הם יכולים לקבל ביטוי שונה ולהגיע בעוצמה שונה.

חלק מהתסמינים הם:


· כאבי ראש
· אלרגיות
· דלקות גרון
· נשימה כבדה
· סינוסים סתומים
· נזלת כרונית
· הצטננות כרונית ודלקות
· עצירות
· שיעול
· לשון מכוסה בשכבה לבנה
· ליחות
· בעיות בעיכול
· נפיחות בבטן
· גזים
· בחילות
· כאבי מפרקים
· פריחה בעור
· פצעונים בפנים או באיזורים שונים בגוף
· עייפות
· חולשה
· דכדוך
· ריח חזק של שתן
· קשיים בריכוז
· חולמנות
· שינויים במצב הרוח
· גירודים בעור
· ועוד.....

צריכת מזונות מעובדים ומתועשים, מלח בכמות גבוהה, אכילת מאכלים מטוגנים, קפאין, ניקוטין, מוצרים מן החי שעשירים באנטיביוטיקה ובהורמונים, מזונות חריפים שמגרים את דפנות המעי על בסיס קבוע, מזונות מתוקים, ממתיקים מלאכותיים, משקאות מוגזים, סוכרים, מגורים באיזור עם אויר מזוהם, עבודה עם חשיפה קבועה לכימיקלים, מתח נפשי, לחץ קבוע, רגשות שליליים, מחשבות מטרידות, דאגות ועוד.

אלו רק חלק מהסיבות שיכולות לגרום לכם להיות עמוסים ברעלים פיזיים ונפשיים כאחד.
לכן, שינוי הרגלים , מעבר לאורח חיים בריא וניקוי רעלים יזום יסייעו לגוף שלכם לחדש את כוחות הריפוי, להפריש את המיותר ולהתחדש.

בעוד שאנחנו בעולם המערבי רואים במחלה סממנים של חוסר תפקוד תקין של הגוף, תורת הריפוי הטבעי העתיקה סוברת, שזה בדיוק ההפך - מחלה, היא תגובה טבעית לגירוי לא טבעי, כלומר: כשהגוף שלנו חולה, זה מעיד על יכולתו התקינה לאותת לי לשוב אל המסלול שאני חרגתי ממנו, זוהי יכולת מופלאה שבאה לשמור על המכונה שלנו ולווסת אותה בזמן, כדי למנוע הרס מוחלט שהיה עלול להיווצר אם לא היה את האיתותים האלו. 

בעצם, כשאנחנו נלחמים במחלה, אנו דומים לאדם שיש לו נורת אזהרה ברכבו, שמסמנת לו שחסר מים או שמן במכונית והוא פשוט מנסה לכבות את הנורה, אין זה אומר שהבעיה תחלוף נכון? בדיוק ככה לקחת כדור נגד כאב ראש, או קפה לעייפות, או משחה לפריחה, או כדור נגד שלשול ונוגדי נזלות וכו'. זה ממש לנסות לכבות נורת אזהרה שמנסה לעזור לי לטפל בזמן במשהו שכרגע מפריע לתפקוד ושהוא כתוצאה מפעולות שאני עשיתי ומהרגלים שלי שגרמו לצבירתם של רעלים בגופי.

 

WhatsApp Image 2022-05-31 at 17.58.02.jpeg

מה תהיה הפעולה הנכונה מול אותם תסמינים?
אז בדיוק כפי שנהג חכם ידע ללכת ולטפל בתקלה שהבהבה לו, כך גם אדם חכם ידע, שאם הגוף שלו עייף, אז כנראה שההזמנה כאן, היא לא באמת כוס קפה. ואם הגוף שלו מלא בסוכרים, אז כנראה שצריך לשנות תזונה שמותירה בגוף הרבה עודפים שלא נספגים, וכל נסיון לקחת עוד ועוד כדורים וזריקות, כנראה יהיה להתעלם מכמות הסוכר שהוא צורך. ואם יש לגוף פריחה, אז כנראה שהגוף מסמן לנו שיש איזה גירוי או חומר שהוא רוצה לפלוט כרגע החוצה, וכן על זה הדרך בכל התייחסות מהותית לגוף, שבה נוכל להבחין בשורש מה באמת חסר שם לגוף? איזה גירוי לא טבעי הבאתי לכאן וכמה שהתגובה של הגוף היא באמת ממש הגיונית וחכמה?! וכך נוכל לקחת אחריות אמיתית ולא נאשים את הגוף שהוא תוקף אותנו סתם ושהוא סתם עצל, או חלש או חולה, אלא נבין שהוא חזק, חכם ועיקש על עקרונות הטבע שלו.

מה המסקנה כאן ?
הרעיון הוא, שבאמת נשים לב כמה, הרבה פעמים מדובר בבורות שלנו אל מול מערכת ביולוגית שמאוד התרחקנו ממנה. הרבה מהפעמים מדובר בכלל ברצון שלנו למצוא לנו פתרונות קלים, כמו משכחי כאבים ומעבירי סבל למיניהם, כאלה שלא יבקשו מאיתנו לעשות שינוי בהרגלינו, שינוי שעלול להרפיע להמשיך לחגוג את החיים ללא כל גבול. ;)אנחנו בודאי רוצים להנות מהחיים ולחגוג אותם באמת, העניין הוא שכשאנחנו עייפים, מותשים, עצבניים, מודחקים, מנותחים וכאובים - זה לא באמת חגיגה :)

לכן, ניקוי רעלים נכון זוהי עבודה על שורש הבעיה, והיא הכרחית מדי פעם עבורנו, זוהי פעולה מאוד חשובה ובעיקר בעידן שכלכך רחוק מטבעו של הגוף שלנו. בכוחו של ניקוי רעלים נכון - להחזיר לגוף את האיזון לכלל המערכות השונות שבו, וחוץ מלאזן משקל ולהראות ולהרגיש טוב אז גם :נלמד כמה חוקים חשובים להתנהלות טובה עם הגוף שלנו, שתטיב גם עם הנפש- שעובדת גם היא בחוקים נורא דומים.נעזור לתאים בגוף שלנו, להיפתר מפסולת מכבידה.

נעזור לגוף לחדש תאים וליצור לנו רעננות, שנוכל עד מהרה לחוש אותה ולהרגיש אותה בכל גופנו.נוכל בהרבה מקרים לפתור בעיות / מחלות בשורש שלהן והכי חשוב למנוע אותן אם הן בדרך חלילה.נוכל להחזיר לגוף שינה טובה, עירנות טובה, נשימה טובה, עיכול נעים ויציבה בטוחה, רעננות וקלילות.אז אם אתם בקטע והבנתם את הרעיון כאן אז יאאלה צאו לדרך ותעשו ניקוי רעלים, כזה שיחדש גם אתכם.אתם מאוד מוזמנים לעשות את הניקוי הראשון או הבא שלכם איתנו  

WhatsApp Image 2022-05-31 at 17.58.02 (1).jpeg

ידעתם שג'נסיס היא מרחב בריאותי לסדנאות גוף נפש ?! 
רצינו לספר לכם שמדי חודש אנחנו פותחים מחזור של סדנת גוף נפש יחודית -
''להתחיל מחדש''
 אנחנו מזמינים אתכם לסדנא הקרובה שלנו:


25-28.12
ימים א-ד

WhatsApp Image 2022-05-25 at 22.12.56.jpeg
bottom of page